Özden ; “Manavgat’ın e-ticaretle buluşmasını istiyoruz”

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Girişimcilik Akademisi tarafından üyelere yönelik düzenlenen eğitim ve seminerler sürüyor. MATSO tarafından üyelerine yönelik olarak Toplantı Salonu’nda gerçekleşen “Adım Adım Elektronik Ticaret (e-ticaret)” eğitimi, eğitmen Teyfik Rüştü Aydın tarafından verildi. İki gün süre ve yoğun katılımın olduğu eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Baykal Özden tarafından verildi.

E-ticaret dünyada olduğu gibi Türkiye’de de baş döndürücü bir hızla büyüyor

MATSO Yönetim Kurulu Üyesi Baykal Özden,  Türkiye’de 15 binden fazla e-ticaret sitesi bulunduğunu belirterek pazarın yaklaşık 25 milyar TL’yi ulaştığını belirtti.  E-ticaretin dünyada olduğu gibi Türkiye’de de baş döndürücü bir hızla büyüdüğünü vurgulayan Özden, geleceğin pazarının e-ticarette olacağını söyledi. E-ticaretin 1995 yılından sonra internet kullanımının artmasıyla ortaya çıktığını ifade eden Özden,  “Her geçen gün gelişen ve çeşitlenen ödeme sistemleri altyapısı ile Türkiye’nin e-ticaretin gelişimi için önemli bir potansiyele sahip.  Türkiye’de e-ticaretin önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığını görüyoruz” dedi.

Manavgat’ın e-ticaretle buluşmasını istiyoruz

E- ticaretin gelecek altın çağını yaşacağını işaret eden Özden, “ilçenin e-ticaretle buluşmasını ve e-ticaret üzerinden satış yapan firmaların artmasını istiyoruz. Bu nedenle geçen yıl olduğu gibi bu yılda e-ticaret ile ilgili eğitim düzenledik. Bu tür eğitim ve seminerlerimiz sürecek” diye konuştu.

Eğitim sonunda katılımcılara sertifikaları verildi.